krátkodobý test

N i s s a n  A l m e r a  T i n o  2 , 2  D i  E l e g a n c e
Příjemný prostor

Historicky první velkoprostorový automobil od Nissanu byl postaven na platformě modelu almera a pro odlišení dostal přídomek Tino. V kombinaci se vznětovým agregátem je tento vůz ideálním dopravním prostředkem pro rodinu s dětmi.

Design: Líbivé, i když spíše decentnější linie karoserie a vpřed se svažující přední partie dodávají vozu dynamický vzhled. Efektní i praktické je umístění vertikálně pojatých zadních skupinových svítilen.

Interiér: Vzdušným dojmem působící, útulný vnitřní prostor tina je nápaditě ztvárněn, přitom nepostrádá potřebnou ergonomii. Kromě pohodlí pro všechny členy posádky ho charakterizuje především značné množství odkládacích ploch, jež se při cestování s rodinou znamenitě hodí. Zavazadlový prostor má sice jen průměrných 440 l, ale díky dobré využitelnosti vyhoví běžným rodinným potřebám. Uspořádání interiéru lze přitom snadno měnit, neboť tři zadní samostatná sedadla lze sklápět i vyjímat.

Motor a jízdní vlastnosti: Použitý agregát, přeplňovaný vznětový motor o objemu 2,2 l s výkonem 84 kW (114 k) při 4000 ot/min a točivým momentem 235 Nm je sice oproti konkurenčním jednotkám se vstřikováním systémem Common Rail poněkud hlučnější, jeho značný točivý moment si však hravě poradí i s plně naloženým automobilem a velice příznivá je vzhledem k hmotnosti vozu rovněž průměrná spotřeba nafty, jež v testu navzdory značnému zatížení a častým studeným startům v mrazivém lednovém počasí dosáhla pouhých 6,2 l/100 km. Svou zásluhu na tom bezpochyby má i zdařile zvolené zpřevodování. Tino poskytuje posádce dostatečný komfort díky optimálně zvolenému naladění podvozku, vůz se dobře vede a řidič má výborný přehled o dění v okolním provozu. Snadné je rovněž manévrování v úzkých místech.

Nissan Almera Tino 2,2 Di Elegance

Motor přeplňovaný vznětový 2,2 l V4 16V
Největší výkon 84 kW (114 k) při 4000 ot/min
Točivý moment 235 Nm při 2000 ot/min
Pohon přední
Převodovka manuální pětistupňová s ručním řazením
Vnější rozměry 4265 × 1760 × 1610 mm
Pohotovostní/užitečná hmotnost 1480/460 kg
Objem zavazadlového prostoru 440 l
Objem palivové nádrže 60 l
Maximální rychlost 180 km/h
Zrychlení 0-100 km/h 12,5 s
Průměrná spotřeba paliva
v testu/údaj výrobce
6,2 l/6,4 l  (na 100 km)
Základní cena testovaného modelu 659 000 Kč

Veškeré údaje jsou platné
k 4. březnu 2002.

  
INFORMACE O NOVÝCH TESTECH E-MAILEM
  
BEZPLATNÁ MOTORISTICKÁ PORADNA
  

Závěr: Kompaktní MPV Nissan Almera Tino potěší povedeným vzhledem, úspornou pohonnou jednotkou i variabilním interiérem. V testované verzi jej lze pořídit za 659 000 Kč. Základní výbava zahrnuje ABS a EBD, airbag řidiče a spolujezdce a integrované boční a hlavové airbagy, aktivní opěrky hlavy, manuální klimatizaci, dálkově ovládané centrální zamykání, elektricky ovládaná okna a vnější zpětná zrcátka, volant potažený kůží, dvouose nastavitelné sedadlo řidiče, kola z lehkých slitin, přední mlhovky, a rádio s CD přehrávačem.

    
Text: Daniel Srb / foto: Nissan

    


  
Vyhledávání na serveru podle klíčových slov

PicoSearch