krátkodobý test

M e r c e d e s - B e n z  C   2 0 0  K o m p r e s s o r
Potěšení
ve stylu "C"

Sedan střední třídy s označením C se objevil na trhu počátkem roku 1993 a v průběhu let se postupně vyvíjel. Současná zcela nová generace byla uvedena na jaře roku 2000. Téměř okamžitě se vozy třídy C staly nejoblíbenější kategorií vozů značky Mercedes-Benz. Svým elegantním vzhledem plně zapadají mezi ostatní limuzíny německé automobilky. Naopak silou, kterou jsou schopny dle provedení soustředit pod kapotou, probouzí u mnohých sportovního ducha.

Design: Síla, elegance a typicky charakteristické rysy přední masky chladiče s trojcípou hvězdou jsou neodmyslitelnou součástí, kterou se pyšní tyto vozy již řadu let. Díky těmto znakům, jež jsou pro ně určující a po celém světě platí za symbol komfortu a spolehlivosti, musí být každému vozu při vývoji věnována náležitá pozornost. U designu to - vzhledem k tomu, že je často tím prvním, s čím se zákazník u automobilu setká - platí dvojnásob. Určitě nebudu daleko od pravdy, když budu tvrdit, že tuto skutečnost měli jistě designéři nového C při vývoji často na mysli. Z mnoha návrhů byl nakonec vybrán koncept s dvojitými propojenými světlomety, které jsou lehce nahnuté vzad. Oblé a lehce zkosené křivky jsou pro tento vůz typické. Vše je však koncipováno tak, že jemné prolisy a oblé tvary v žádném případě nepůsobí rušivým dojmem. Určitá podobnost s ostatními limuzínami třídy E a S je patrná, třeba právě v podobném tvaru světlometů. Z bočního pohledu lze objevit také jistou podobnost s kupé hlavně díky silnému sklonu čelního a zadního skla. Dostatečnou stabilitu a sportovní výraz navíc podtrhuje slušná šířka vozu. Opravdu pěkným dojmem působí boční směrová světla zapuštěná ve zpětných zrcátkách a výrazné koncové brzdové světlo ve víku zavazadlového prostoru. Za efektní lze dále považovat ozdobné kovové lišty s nápisem koncernu umístěných na každé straně v prahu vozu.

Interiér: Co se interiéru týče, nelze mu podle očekávání téměř nic vytknout. Vše se vyznačuje vysokou kvalitou použitých materiálů a precizním zpracováním. Svěžím dojmem působí obklady v podobě imitace dřeva, příjemně osvěžující jinak tmavý interiér. Nejdříve jsem se cítil ve voze poněkud stísněně hlavně co se šířky týče, ale jak se později ukázalo, jednalo se jen o první dojem. Bylo to dáno především sportovnější ergonomií sedadel, která byla v našem případě navíc v koženém provedení "Twin černá". Kvalitu sedadel jsme ocenili především na delších tratích. Optimální polohu usazení lze najít velice snadno, jelikož disponují plně elektrickým nastavením polohy s pamětí pro dva jezdce (nastavení polohy sedadla + oblíbená stanice rádia). Výrazným prvkem interiéru je kompaktní středový panel, jemuž dominuje manuální šestistupňová převodovka. Oproti ostatním vozům by někoho mohla překvapit absence klasické ruční parkovací brzdy, jež je nahrazena pro mercedes typickou parkovací brzdou v nožním provedení po levé straně. Tato skutečnost však nikterak neovlivňuje jízdní kvality a lze s klidem říci, že jde jen o zvyk. O vaši zábavu se stará kvalitní audio soustava s 10 reproduktory, disponující bohatým zvukovým potenciálem. K ovládání zbývá snad jen dodat, že je velice příjemné a intuitivní. Vůz je v rytmu moderních trendů doslova prošpikován nejrůznější elektronikou. Zajímavým prvkem je určitě palubní počítač v několika jazykových mutacích. Jeho ovládání je plně kontrolováno přímo tlačítky z volantu a od "méně důležitých věcí", jako je sledování stavu hladiny kapaliny v ostřikovačích, lze přejít například k nastavení automatického zapnutí světel v tunelu nebo za zimního období. Dalším zajímavým prvkem, který stojí za povšimnutí, je zcela jistě tempomat SPEEDTRONIC, díky kterému si můžete předem stanovit svůj rychlostní strop. Naší chválu si také zaslouží kvalitní klimatizační automatika s vlastním nastavením pro každou stranu vozu. Velice důležitým faktorem dnešních moderních vozů je bezpečnost. O tu se ve třídě C mimo jiné stará až osm airbagů. Ty chrání řidiče nejen proti čelnímu nárazu, ale také vůči nárazu z boku a jsou nafukovány podle síly nárazu. Nedostatkem prostoru ve voze určitě trpět nebudete. Kromě různých dvojitých schránek a středové opěrky vzadu s držákem nápojů, najdete ve třídě C i na zadních sedadlech dostatek místa pro nohy. Zavazadlový prostor pojme standardních 455 l a lze jej otevírat i dálkovým ovládáním, což oceníte hlavně při převážení objemných zavazadel.

Mercedes-Benz C 200 Kompressor

Motor zážehový 2,0 l V4 16V
Největší výkon 120 kW (163 k) při 5300 ot/min
Točivý moment 230 Nm při 2500-4800 ot/min
Pohon zadní
Převodovka manuální šestistupňová s ručním řazením
Vnější rozměry 4526 × 1728 × 1426 mm
Pohotovostní/užitečná hmotnost 1490/480 kg
Objem zavazadlového prostoru 455 l
Objem palivové nádrže 62 l
Maximální rychlost 230 km/h
Zrychlení 0-100 km/h 9,3 s
Průměrná spotřeba paliva
v testu/údaj výrobce
9,2 l/9,5 l  (na 100 km)
Základní cena testovaného modelu 1 145 852 Kč

Veškeré údaje jsou platné
k 29. červnu 2001.

  
INFORMACE O NOVÝCH TESTECH E-MAILEM
  
BEZPLATNÁ MOTORISTICKÁ PORADNA
  

Motor a jízdní vlastnosti: Mercedes Benz třídy C se v provedení sedan dodává bez ohledu na výbavu se sedmi různými agregáty (čtyři benzínové, tři dieselové). To zaručuje již dostatečný výkonový a technologický potenciál pro širokou škálu zákazníků. Námi testovaný vůz byl v provedení C 200 K. Jedná se o zážehový dvoulitrový čtyřválec o zdvihovém objemu 1998 cm3 a výkonu 120 kW (163 k) při 5300 ot/min a točivém momentu 230 Nm při 2500-4800 ot/min. Jak název napovídá, Kompressor značí, že se jedná o přeplňovaný agregát s mechanickým dmychadlem. Vzduch je před vstupem do válců stlačován, což zvyšuje výkon a točivý moment. Motor se celkově vyznačuje tichým chodem ve všech jízdních režimech a solidní záběr je znát již od nízkých otáček. Třída C je vybavena přímo řazenou šestistupňovou převodovkou s opravdu lehkým chodem. Přesné a krátké řazení jednotlivých rychlostních stupňů je opravdovým potěšením, jež evokuje sportovnější pocit z jízdy. Trochu si musíte zvykat jen na řazení zpětného chodu, které je trochu odlišné od běžného standardu. Jízda v třídě C je opravdu zábavou a cesta na delší tratě rozhodně neunavuje. O jízdní vlastnosti v ožehavějších situacích se stará stabilizační systém ESP, doplněný navíc o regulaci prokluzu pohonu kol ASR (lze vypnou tlačítkem z místa řidiče). Dokonalé brzdění zajišťují systémy BAS a ABS. "Brems-Assistent" BAS rozpozná podle rychlosti sešlápnutí pedálu příslušnou situaci a následně poté volí intenzitu brzdění. Aby při tom nedošlo k zablokování brzd, je vůz vybaven systémem ABS. Podvozek třídy C je konstruován komfortněji a tedy ani drobnější výmoly nemohou vůz ani vás rozhodit. Na stabilitě při průjezdu zatáček se podílí do jisté míry i jeho dostatečná šířka. Nemalou úlohu v dobré adhezi hrají i vcelku rozměrné pneumatiky Michelin Pilot 205/55 R16. Komu ani tyto parametry nestačí k dokonalé jízdě, může si zvolit navíc sportovní podvozek s tvrdším pérováním a tlumením. Karoserie je díky tomu posazena ještě o 15 mm níže a vůz tak získává více na dynamice a optické přilnavosti k vozovce. To už se však dostáváme do kategorie úprav a sportovních výkonů, které se souhrnně označují v koncernu pod zkratkou AMG. Určitě zajímavým faktorem je spotřeba. Ta více než kde jinde dosti závisí na stylu vaší jízdy. Při opravdu ostré jízdě se může v průměru vyšplhat až na 11 l/100 km, ale to je opravdu strop. My jsme se v testu dostali díky vyvážené jízdě na výborných 9,2 l/100 km, což je na "dvoulitr" opravdu dobrý výsledek.

Závěr: Mercedes Benz C 200 Kompressor je vůz, který podle mého názoru drží pomyslnou laťku ve střední třídě opravdu vysoko. Bohatá nabídka motorů, tradice a množství doplňků jsou pro potenciální zákazníky jistě důležitým faktorem. Pokud tedy žádáte kvalitu a komfort podpořený dostatečným výkonem a sportovními ambicemi, třída C pro vás bude určitě správnou volbou. Vybírat můžete ze tří druhů vnitřní výbavy a to Classic, Elegance a Avantgarde. Námi testovaná verze Classic C 200 K je v základní výbavě k dispozici za 1 145 852 Kč.

    
Text: Lukáš Růžička / foto: Lukáš Růžička

    


  
Vyhledávání na serveru podle klíčových slov

PicoSearch

  
  

  

Týdeník autotesty.cz je oficiálním mediálním partnerem expedice Trans Africa 2001