novinka

Mazda MX Sportif-koncept

Mazda Motor Corporation představuje na mezinárodním autosalonu v Ženevě koncept vozu Mazda MX Sportif. Design tohoto konceptu napovídá, jakou cestou se Mazda zřejmě vydá u svého nového vozu C-segmentu.

Podle výrobce je Mazda MX Sportif ztělesněním čtyř klíčových prvků – jasných charakteristik vozu, které sériovému provedení pomohou vybudovat silnou pozici na světovém trhu:

• nápadný design založený na zřetelných, „svalnatých“ proporcích a dynamické atletické siluetě;
• nejvyšší úroveň zpracování a kvality;
• skvěle vyvážený a dynamický vůz, který skýtá jedinečné jízdní vlastnosti, vedoucí ve své třídě;
• optimální vnitřní prostor a funkčnost.
Zvětšit
Zvětšit

Stejně jako všechny nové vozy Mazda i pěti-dveřový hatchback MX Sportif byl vyvinut s cílem, aby překonal linie klasického vozu daného segmentu a nabídl zákazníkům více nejenom po stránce exteriéru, ale i prostornosti a radosti z jízdních vlastností.

U exteriéru vozu vycházeli designéři z charakteristického DNA značky Mazda: pocit pohybu a spolehlivosti a dynamická stabilita. Design vozu začíná dynamickými proporcemi a protáhlými liniemi dlouhé kabiny vozu a je zdůrazněn extrémně krátkými převisy. Výrazné linie rozebíhající se od přední mřížky dále do kapoty vozu jsou dobře zkombinovány s trojúhelníkovým tvarem zadních sloupků a dodávají tak vozu na pocitu výkonnosti a spolehlivosti. Výraz vozu dále podtrhuje uhlazená linie střechy a agresivní nárazníky, oba tyto prvky napomáhají docílit pocitu svěží dynamiky z vozu.

Pokud jde o interiér vozu, Mazda vytvořila skutečně sportovní, ale současně i komfortní design. Tento vyvolává vizuální vzrušení díky pečlivě vybraným materiálům na čalounění a výplně a podtrhuje radost z řízení. Přístrojová deska a dveře mají jednoduché a čisté linie, které vytvářejí pocit moderního, prostorného a otevřeného interiéru vozu. Finální zakončení přístrojové desky ve vysoce lesklé černé barvě je nejenom elegantní, ale zajišťuje i dobrou viditelnost a snadné ovládání v průběhu jízdy.

Mazda MX Sportif s náhonem na přední kola je osazena čtyřválcovým motorem o obsahu 2.0 litrů, který patří do rodiny nové generace motorů. U tohoto typu motoru došlo k výměně pozice sacího a výfukového potrubí (výfukové potrubí je v zádní části motoru). Motor je vybaven variabilním systémem sání a systémem proměnlivého víření vzduchu v sání. Vysoce-otáčkový čtyřválec splňuje emise PZVE ve Spojených státech, evropské emisní normy Euro IV a emise ULEV v Japonsku. Motor je vybaven pětistupňovou převodovkou a pro zvýšení výkonnosti a bezpečnosti je MX Sportif vybaven systémem DSC.


Zdroj: Mazda